Перший урок у першому класі
Тема. Моя рідна школа. Успішна людина –
успішна країна.
Мета. Дати дітям поняття про те, що в школі здобувають
знання, формувати інтерес до знань, прагнення їх здобувати; формувати позитивні
мотивації на успішне навчання; розвивати інтелект і логічне мислення,
пізнавальні інтереси, бажання працювати творчо, оволодівати знаннями щоденно;
виховувати повагу до рідної школи та її правил.
Обладнання: - плакат «З Днем народження, 1-й клас!»,
- ілюстрація з зображенням первачка і надписами
навколо нього – якості успішного школяра,
- дошка прикрашена кульками, квітами,
казковими героями індивідуальні картки з надписами шкільних приладь,
- значки, вітальні листівки,
- пиріг,
- ілюстрація сови,
- символічні ключі,
- м’яка іграшка,
- музична мелодія,
- олівці.
Хід уроку
- Організація класу (мелодія)
2. Слово вчителя
Дорогі діти! Вітаю вас зі вступом д 1-го класу! Сьогодні розпочалося ваше
шкільне життя. Свято Першого дзвоника для вас вперше в житті. Саме з цього
дзвоника розпочалося шкільне життя, перший навчальний рік, перший урок, перша
вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.
3. Знайомство.
Щоб наш урок міг продовжуватись далі, нам слід познайомитись. (даю
зразок, передаю м’яку іграшку.).
-
Ось
ми і познайомились.
-
Які
імена повторювались декілька разів?
- Привітання з Днем народження класу.
Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас чекає багато цікавого.
Від сьогодні у вас з’являться нові друзі, з якими ви ділитимете свої радощі й
сумніви, перемоги й невдачі, будете вчитися разом робити гарні справи. Отже,
сьогодні народжується ще одна шкільна родина. (читаємо плакат). Вас
чекає сюрприз.
- Вивчення вірша напам’ять.
Ми усі – одна сім’я -
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
- Бесіда. Практична робота
(розфарбовування) з розгадуванням загадок.
- Сьогодні багато дітей сяде за парти, щоб здобувати знання – цей великий
неоціненний скарб, що робить людину сильною.
Від самого народження непомітно для себе людина починає вчитися.
-
Хто
дає дитині знання?
Діти відгадують загадки та зафарбовують клітинки з правильною відповіддю.
М
|
С
|
С
|
Т
|
Р
|
К
|
Н
|
И
|
Г
|
А
|
П
|
А
|
Р
|
Т
|
А
|
К
|
П
|
П
|
Ч
|
У
|
О
|
В
|
Д
|
З
|
В
|
І
|
Н
|
О
|
К
|
И
|
Ш
|
Р
|
У
|
Ч
|
К
|
А
|
Б
|
Л
|
Л
|
П
|
Я
|
К
|
С
|
З
|
Н
|
А
|
Н
|
Н
|
Я
|
І
|
Хто мовчить,
А всіх людей вчить? (КНИГА)
А всіх людей вчить? (КНИГА)
Разом стіл я і стілець.
Хто вгадає – молодець. (ПАРТА)
Хто вгадає – молодець. (ПАРТА)
Є чарівник у школі в нас,
Ану, впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок
Нам голос подає … (ДЗВІНОК)
Ану, впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок
Нам голос подає … (ДЗВІНОК)
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … (РУЧКА)
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … (РУЧКА)
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
І не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш. (ЗНАННЯ)
На дорозі не знайдеш,
І не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш. (ЗНАННЯ)
- Розучування пісні-руханки.
Гарних друзів побажай і так зроби.
Гарних друзів завжди май,
Завжди їм допомагай,
Завжди їм допомагай,
Гарних друзів побажай і так зроби.
Успіх нас усіх чекає, тільки так.
Ми щасливими зростаєм
В запорізькім ріднім краї.
Успіх нас усіх чекає, тільки так.
Ми щасливими зростаєм
В запорізькім ріднім краї.
Успіх нас усіх чекає, тільки так.
- Вірш Миколка-першокласник
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола, і парту,
І географічну карту,
Трактора, машинку, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
«Чи усе поклав у сумку?»
Н. Кир’ян
-
Чи
потрапив до школи Миколка?
-
Чи
чекає такого учня успіх?
- Бесіда «Успішний школяр»
- Яким же, на вашу думку, має бути
справжній школяр?
Навколо ілюстрації зі школярем з’являються надписи-характеристики учня.
- Пригощання першокласників пирогом з промовлянням вірша, гасіння свічки.
Ми усі – одна сім’я -
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
- Заключне слово вчителя.
Ось і добіг до кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до
знань – стали першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим. Нехай
наш ліцей стане для вас другою домівкою.