среда, 9 января 2013 г.

Перший урок у першому класі


Перший урок у першому класі
 
Тема. Моя рідна школа. Успішна людина – успішна країна.
Мета. Дати дітям поняття про те, що в школі здобувають знання, формувати інтерес до знань, прагнення їх здобувати; формувати позитивні мотивації на успішне навчання; розвивати інтелект і логічне мислення, пізнавальні інтереси, бажання працювати творчо, оволодівати знаннями щоденно; виховувати повагу до рідної школи та її правил.
Обладнання: - плакат «З Днем народження, 1-й клас!»,
-      ілюстрація з зображенням первачка і надписами навколо нього – якості успішного школяра,
-      дошка прикрашена кульками, квітами, казковими героями індивідуальні картки з надписами шкільних приладь,
-      значки, вітальні листівки,
-      пиріг,
-      ілюстрація сови,
-      символічні ключі,
-      м’яка іграшка,
-      музична мелодія,
-      олівці.
 
Хід уроку
 
  1. Організація класу (мелодія)
2.      Слово вчителя
Дорогі діти! Вітаю вас зі вступом д 1-го класу! Сьогодні розпочалося ваше шкільне життя. Свято Першого дзвоника для вас вперше в житті. Саме з цього дзвоника розпочалося шкільне життя, перший навчальний рік, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.
3.      Знайомство.
Щоб наш урок міг продовжуватись далі, нам слід познайомитись. (даю зразок, передаю м’яку іграшку.).
-          Ось ми і познайомились.
-          Які імена повторювались декілька разів? 
 
  1. Привітання з Днем народження класу.
Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас чекає багато цікавого. Від сьогодні у вас з’являться нові друзі, з якими ви ділитимете свої радощі й сумніви, перемоги й невдачі, будете вчитися разом робити гарні справи. Отже, сьогодні народжується ще одна шкільна родина. (читаємо плакат). Вас чекає сюрприз.
 
  1. Вивчення вірша напам’ять.
Ми усі – одна сім’я -
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
  1. Бесіда. Практична робота (розфарбовування) з розгадуванням загадок.
- Сьогодні багато дітей сяде за парти, щоб здобувати знання – цей великий неоціненний скарб, що робить людину сильною.
Від самого народження непомітно для себе людина починає вчитися.
-          Хто дає дитині знання?
 
Діти відгадують загадки та зафарбовують клітинки з правильною відповіддю.
 
М
С
С
Т
Р
К
Н
И
Г
А
П
А
Р
Т
А
К
П
П
Ч
У
О
В
Д
З
В
І
Н
О
К
И
Ш
Р
У
Ч
К
А
Б
Л
Л
П
Я
К
С
З
Н
А
Н
Н
Я
І

Хто мовчить,
А всіх людей вчить?   (КНИГА)
 
Разом стіл я і стілець.
Хто вгадає – молодець.  (ПАРТА)
 
Є чарівник у школі в нас,
Ану, впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок
Нам голос подає … (ДЗВІНОК)
 
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька …  (РУЧКА)
 
На базарі їх не купиш,
 На дорозі не знайдеш,
І не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш.  (ЗНАННЯ)
 

  1. Розучування пісні-руханки. 
Гарних друзів побажай і так зроби.

Гарних друзів завжди май,
Завжди їм допомагай,

Гарних друзів побажай і так зроби.

Успіх нас усіх чекає, тільки так.
Ми щасливими зростаєм
В запорізькім ріднім краї.
Успіх нас усіх чекає, тільки так.
  1. Вірш Миколка-першокласник
Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М’яч, перо, граблі, подушку,

На обід м’яку пампушку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук, і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще й стільця, стола, і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило –

Вже й надворі звечоріло.

Сів Микола, дума думку:

«Чи усе поклав у сумку?»

                                      Н. Кир’ян

-          Чи потрапив  до школи Миколка?

-          Чи чекає такого учня успіх? 

  1. Бесіда «Успішний школяр»
-  Яким же, на вашу думку, має бути справжній школяр?

Навколо ілюстрації зі школярем з’являються надписи-характеристики учня.


  1. Пригощання першокласників пирогом з промовлянням вірша, гасіння свічки.
Ми усі – одна сім’я -
Неповторні ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити!
Бо життя – це диво, казка!
В ньому є любов і ласка.
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!

  1. Заключне слово вчителя.
Ось і добіг до кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до знань – стали першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим. Нехай наш ліцей стане для вас другою домівкою.

 

вторник, 8 января 2013 г.

Перший урок 2012-2013 н.р.

Доброго дня, шановні гості нашого блогу! Я, Колесник-Сарницька Анжела Вікторівна, вчитель початкових класів Запорізького ліцею № 34 хочу представити вашій увазі матеріали до проведення першого уроку (2012-2013 н.р.) присвяченого здоров'ю , які підготували вчителі нашого методичного об'єднання. Сподіваємося, що наші наробки стануть вам у нагоді.

Подорож країною здоров’я
 
Вчитель.  Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
і сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви і бажаю вам я!
- Діти, чи любите ви подорожувати?
- Я хочу вас запросити у подорож до казкової країни.
Перш ніж розпочати - поділ на групи (4). (Діти вибирають яблучка різного кольору.)
 - Щоб дізнатися, як називається ця країна, вам необхідно виконати завдання.
Завдання 1.
Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).
(Відкривається назва країни на дошці.)
- Що таке здоров’я?
- Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»? Доведіть.
- Якщо це країна здоров’я, то й живуть у ній здорові мешканці.
Завдання 2.
- А зараз кожна група намалює, як вона уявляє здорову людину (використовуючи шаблонні обличчя).
Висновок.
Хто здоровий, той сміється,
все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
це ж чудово для людини!
-   Ми виходимо на дорогу. Вздовж цієї  дороги стоять дорожні знаки. Але вони не схожі на ті, що розташовані обабіч звичайних доріг. На наших знаках записані народні прислів’я про здоров’я. Наш народ споконвіку дбав про своє здоров'я, а тому протягом багатьох років  з уст в уста передавалися ці слова народної мудрості.
Завдання 3.
-   Розшифруйте написи на дорожніх знаках.
(Кожній групі пропонується прочитати прислів’я, у якому літери у словах записані справа наліво).

Яв‘ородз – йишьлібйан бракс у іттиж.
 Яв‘ородз итам – ків идіб ен итанз.
У умовородз іліт – авородз ашуд.
Ешьлібйан ятсащ у іттиж - яв‘ородз.
Здоров'я – найбільший скарб у житті.
Здоров'я мати – вік біди не знати.
У здоровому тілі – здорова душа.
Найбільше щастя у житті – здоров’я.

(Встановлюються дорожні знаки на дошці.)

1 зупинка                                              «Режим дня»

Завдання:

Діти отримують аркуш  на якому зображені малюнки із серії «режим дня» і нумерують їх у відповідності до свого «режиму дня».

(Представники кожної з команд по черзі називають малюнки та аргументують свій вибір.)

Висновок: для того, щоб бути здоровим, слід дотримуватись режиму дня.

 2 зупинка                                        «Особиста гігієна»

 Завдання:

Відгадайте кросворд:

1.     Густий і чубастий
Учепився в чуб вихрястий.

2.     Подруга зубної пасти.

3.     Я – маленька полотнинка, випрана дбайливо.
Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.
Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,
Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

4.     Хто завжди правду каже,
Який є, таким покаже.

5.     Наука, що зміцнює  здоров’я та навчає правил чистоти.

 

 
5
 
Г
 
1
Г
Р
Е
Б
І
Н
Е
Ц
Ь
 
Г
 
 
2
Щ
І
Т
К
А
 
 
Є
 
 
3
Р
У
Ш
Н
И
К
 
4
Д
З
Е
Р
К
А
Л
О

 
(Кросворд на дошці. Представники кожної з команд по черзі відгадують запропоновані загадки та вписують відгадки.)

Висновок: щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: вранці умиватися, завжди мити руки перед їжею, чистити зуби, тримати у порядку своє волосся, коротко зістригати нігті, користуватися носовою хусткою, мати охайний зовнішній вигляд.


3 зупинка                                        «Фізкультура і спорт»

-   Щоб бути здоровим, треба займатися фізкультурою та спортом. Ви знаєте, що влітку відбулася олімпіада в Лондоні, і наші спортсмени зайняли призові місця в декількох видах спорту. А в яких саме, ми з вами дізнаємося, виконавши наступне завдання: скласти пазли з видами спорту.

(Пазли – бокс, фехтування, стрільба, біг.)

 Вчитель називає імена олімпійців.

Бокс (найбільша кількість нагород – 5): Олександр Усік, Василь Ломаченко – золото, Денис Беринчик – срібло, Тарас Шелестюк, Олександр Гвоздік – бронза.

Фехтування (шпага): Яна Шемякіна – золото.

Кульова стрільба (перша нагорода серед українських спортсменів): Олена Костевич – бронза.

Легка атлетика (біг, естафета 4х100 м): запоріжанки Олеся Повх і Марія Ремень у складі жіночої команди бронза.

 А щоб бути такими ж сильними, спритними, витривалими, як наші олімпійці, кожного дня треба виконувати фізичні вправи.

 Фізхвилинка

 4 зупинка                                        «Продуктова»

 -   Щоб бути здоровим, необхідно різноманітно та раціонально харчуватися.
Завдання:
Визначити, яка їжа є корисною, а яка шкодить здоров’ю людини, які страви можна приготувати із корисних продуктів, а також скласти правила здорового харчування.

 Висновок:  щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил здорового харчування.
- Які правила ви запам’ятали?

 5 зупинка                                        «Наші звички»

 -   Наше здоров’я залежить не тільки від фізичних особливостей людини, але й від вміння самої людини робити вибір на користь свого здоров’я.

На цій зупинці росте чарівне дерево. Але на нього напала гусінь.

(Слова-«шкідники» у вигляді гусені: злість, скупість, заздрість, наркоманія, куріння, алкоголізм, егоїзм, жадібність, лінощі, забіякуватість.)

Завдання:
Очистити дерево від шкідників (вибрати із запропонованих на яблучках слів  назви корисних звичок та рис характеру і замінити ними гусінь).

 Висновок:  шкідливі звички та негативні риси характеру погано впливають на здоров’я людини, викликають захворювання, неспокій, знервованість та багато зла.

Поки ви ще невеличкі
Виробляйте добрі звички,
Щоб здоров'я зберегти
І щасливими рости.

 -         Якщо кожна людина буде доброзичливо ставитися до оточуючих, з усмішкою вітати кожен новий день, радіти зустрічі з друзями, дбати про своє здоров’я, то і світ навколо буде здаватися усміхненим, веселим, красивим.

 Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулось – спочатку сам усміхнись життю.

Вчитель пропонує для перегляду мультфільм «Капітошка».

 Рефлексія.

Життя чарівне, мов казка.
І дається людині раз.
Не марнуйте його, будь ласка.
А любіть й бережіть весь час.

Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!

Бережіть себе і свій організм, радійте життю, набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими. Крокуйте стежинами до «Країни міцного здоров’я» і пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.

 

Діти отримують буклети та фрукти.